Fundacja Edukacji Europejskiej

Fundusz Toyoty - VI edycja

Projekt finansowany ze środków Toyota Motor Manufacturing Poland.

Realizowany w ramach Partnerstwa: Toyota Motor Manufacturning Poland, Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu i Fundacji Edukacji Europejskiej


Grzegorz Kruszyński
tel. 601262182
e-mail: grzegorz@fee.org.pl

Opis projektu

19 września 2015r ruszylo przyjmowanie wniosków w kolejnej edycji konkursu grantowego Funduszu Toyoty – „Dobre pomysły zmieniają nasz świat” realizowanej w roku 2016.

Podobnie jak w poprzednich edycjach fundusz nagradza oryginalne i ciekawe pomysły dotyczące ekologii i promocji zdrowego stylu życia, które zakładają trwałą zmianę w otoczeniu i są realizowane w powiecie wałbrzyskim. Może to być rewitalizacja skweru, budowa obiektów służących rekreacji takich, jak na przykład strefa fitness czy siłownia w parku, tor rowerowy, tor przeszkód lub plaża z boiskiem do gry w siatkę. W konkursie mogą wystartować organizacje non-profit, czyli jednostki nie nastawione na osiąganie zysku takie, jak fundacje, stowarzyszenia, szkoły, wyższe uczelnie, kluby sportowe, wspólnoty samorządowe. Maksymalna kwota wsparcia projektu wynosi 17 tys. zł. Całkowita pula środków do rozdysponowania to ponad 50 tys. zł.

Szczegółowe informacje dotyczące zasad ubiegania sie o dotację o terminy skladania dokumentacji zostaną podane 19 września 2015r.

Na stronach www.zielonywalbrzych.pl oraz www.fee.org.pl można zapoznać się z projektami realizowanymi w 2012-2015 roku.

Dziedzina wsparcia: ekologia i/lub promocja zdrowego trybu życia
Przykłady oryginalnych projektów:
- strefa boulderingu
- tor przeszkód dla najmłodszych
- tor rowerowy BMX
- tor rowerowy górski z przeszkodami
- tor do jazdy na rolkach
- obszar do uprawiania crossfit
- plac parkur
- zielony labirynt z żywopłotu lub kamieni
- pole do gry w mini golfa,
- stanowisko do gry w rosyjskie kręgle
- trampolina wieloosobowa
- plaża miejska ze strefą rekreacji
- ścieżka zmysłów

Koordynator Funduszu: Grzegorz Kruszyński, Fundacja Edukacji Europejskiej, ul. Dmowskiego 2/4, 58-300 Wałbrzych, grzegorz@fee.org.pl, tel. 601 262 182.

Współpraca