Fundusz Toyoty - VIII edycja

Projekt finansowany ze środków Toyota Motor Manufacturing Poland.

Realizowany w ramach Partnerstwa: Toyota Motor Manufacturning Poland, Zespołu Szkół nr 5 w Wałbrzychu i Fundacji Edukacji Europejskiej

Koordynator
Grzegorz Kruszyński
tel. 601262182
e-mail: grzegorz@fee.pl

Zobacz stronę internetową projektu

Opis projektu

Fundusz Toyoty - VIII edycja to:

Kolejna edycja konkursu organizowanego przez Toyota Motor Manufacturing Poland, , którego celem jest wybór i dofinansowanie oryginalnych i ciekawych pomysłów dotyczących ekologii i promocji zdrowego stylu życia.

 

W okresie od 18 września do 1 grudnia 2017r odbywać się będzie przyjmowanie wniosków w kolejnej VIII edycji konkursu grantowego Funduszu Toyoty – „Dobre pomysły zmieniają nasz świat” realizowanej w roku 2018.

Podobnie jak w poprzednich edycjach fundusz nagradza oryginalne i ciekawe pomysły dotyczące ekologii i promocji zdrowego stylu życia, które zakładają trwałą zmianę w otoczeniu i są realizowane w powiecie wałbrzyskim. Może to być rewitalizacja skweru, budowa obiektów służących rekreacji takich, jak na przykład strefa fitness czy siłownia w parku, tor rowerowy, tor przeszkód lub plaża z boiskiem do gry w siatkę.

W konkursie mogą wystartować organizacje non-profit, czyli jednostki nie nastawione na osiąganie zysku takie, jak fundacje, stowarzyszenia, szkoły, wyższe uczelnie, kluby sportowe, wspólnoty samorządowe.

Maksymalna kwota wsparcia projektu wynosi 20 tys. zł. Całkowita pula środków do rozdysponowania to ponad 80 tys. zł.

Szczegółowe informacje dotyczące zasad ubiegania sie o dotację o terminy skladania dokumentacji znajdują się zakładce dokumenty i w aktualnościach z 5 października 2016r

Na stronach www.zielonywalbrzych.pl oraz www.fee.org.pl można zapoznać się z projektami realizowanymi w 2012-2017 roku.

Dziedzina wsparcia: ekologia i/lub promocja zdrowego trybu życia
Przykłady oryginalnych projektów:
- strefa boulderingu
- tor przeszkód dla najmłodszych
- tor rowerowy BMX
- tor rowerowy górski z przeszkodami
- tor do jazdy na rolkach
- obszar do uprawiania crossfit
- plac parkur
- zielony labirynt z żywopłotu lub kamieni
- pole do gry w mini golfa,
- stanowisko do gry w rosyjskie kręgle
- trampolina wieloosobowa
- plaża miejska ze strefą rekreacji
- ścieżka zmysłów

Koordynator Funduszu: Grzegorz Kruszyński, Fundacja Edukacji Europejskiej, ul. Dmowskiego 2/4, 58-300 Wałbrzych, grzegorz@fee.org.pl, tel. 601 262 182.

Współpraca